Skip to main content

 

Új csoport indul 2022 decemberében!

Az Integrál Női Közösség keretein belül, idén ősszel újabb önismereti csoportokat indítunk!

A rendszeresen indított női önismereti csoportjainkban a női lét/emberlét alapkérdéseivel foglalkozunk; a női értékek felfedezésére, felszínre hozására, és vágyaik, szükségleteik érvényesítésére törekszünk.

Te is rakd le saját puzzle darabodat, hogy még teljesebbé váljon a kép!


Hogyan veszítik el a nők a hangjukat – és hogyan szerezhetik vissza és tehetik hallhatóvá?

Jelenet egy női pszichodráma csoportból...

„Bírd ki, egy nőnek ez a feladata. Én sem léptem ki a házasságomból!" Te miért tennéd?”

„Mindent megadtam neked, feláldoztam érted a fiatalságom, a szépségem, a karrierem. Nélkülem nem tartanál itt, és én mégsem számíthatok rád. hálátlan vagy.”

Az ilyen és ehhez hasonló tartalmú mondatok gyakran elhangzanak a női önismereti csoportjainkban, amikor a résztvevőket arra kérem, hogy a szerepcsere technikájának segítségével játsszák el, elevenítsék meg saját édesanyjukat.

Toxikus, mérgező szavak ezek, amit sok lánygyermek megkap élete során.

Generációról generációra

A nők, akikkel dolgozom okosak, sikeresek, műveltek, felelősséget vállalnak önmagukért, cselekedeteikért, szavaikért. És még ezek közül az öntudatos, modern nők közül is sokan attól félnek, sokszor nem is tudatosítva, realizálva saját félelmeiket, hogy nem lesz részük elfogadásban, ha nem hoznak ugyanolyan áldozatokat, mint az őket megelőző generációk képviselői: anyjuk, nagyanyjuk, vagy akár anyósuk. Sokan amiatt is szoronganak, hogy csalódást okoznak, nem felelnek meg anyjuk elvárásainak, ha nem törlesztik felé a „tartozásukat” mindazért, amit szülőként megtett értük.

„Ha én erős leszek és megvédem anyát, akkor észrevesz engem”

„Ha engedelmes, csendes, szófogadó leszek, akkor anya szeretni fog.”

„Ha megadom anyának azt, amit kér, akkor nem fog bántani.”

Mégis, kinek az élete?

Az ilyen helyzetekről szóló drámajátékok világosan leképezik, megmutatják a résztvevőknek a folyamatot, hogy miként válhat egy nő, akár már kislány korában, az anyja és nagyanyja, más felmenői (tudattalan) haragjának, irigységének, féltékenységének célpontjává.
Ha a lány elég értékesnek tartja magát, kellően öntudatos ahhoz, hogy a saját útját járja, ne a felmenői által követett minták szerint éljen, az könnyen szembesítheti az anyákat, nagyanyákat saját életük meg nem élt lehetőségeivel, az ő soha valóra nem váltott gyermekkori álmaikkal. Ez dühöt, irigységet ébreszthet bennük, ami bűntudatkeltés („Én mindent megadtam neked, tartozol nekem annyival, hogy…”), hibáztatás („Vihettem volna sokkal többre, de miattad feláldoztam a karrieremet…”), ítélkezés („Nem vagy elég áldozatos anya/feleség, emlékezz vissza, én mi mindent tettem meg apádért, érted…”) formájában nyilvánul meg a lány felé.

„Jó Kislány” születik

Egy ilyen családi dinamika, ezek a rejtett, sokszor nem is tudatos, ám toxikus hatású manipulációk, korlátozó hiedelmek arra késztetik a következő generáció leányait, hogy jelentéktelennek, rossznak, szerethetetlennek gondolják magukat, miközben folyamatos bűntudatot éreznek azért, mert nem tudják azt „hozni”, amit anyjuk elvár tőlük. Idővel arra juthatnak, hogy akkor tudják boldoggá tenni az anyjukat, nagyanyjukat, akkor tudnak megfelelni az ő (és nem mellesleg a patriarchális társadalom) elvárásainak, ha jól viselkednek. Lassan elveszítik álmaikat, elnyomják értékeiket, kiaknázatlanul hagyják képességeiket, tehetségüket, elfojtják a szabadság, az önállóság iránti vágyukat; vagyis elnyomják hangjukat. Kialakítanak egy, az anyának imponáló, de önmaguktól valójában idegen másik ént. Felveszik, magukra erőltetik a jókislány álarcát”.

Ördögi kör

Azok a nők, akik ilyen ártó-korlátozó hiedelmek, társadalmi szinten is berögzült sztereotípiák szerint működő közegben szocializálódnak, amikor maguk is anyák/nagyanyák lesznek, öntudatlanul továbbadják lányaiknak ezeket a káros mintákat enyhe vagy akár súlyos érzelmi elhanyagolás, manipuláció, szégyen- és bűntudatkeltés, múltbéli dolgok felhánytorgatása, túlzó elvárások, esetleg rideg elutasítás formájában. Ezzel azt érik el, hogy a korábbi folyamat újra lejátszódik: az újabb generáció tagja ugyanazt a bűntudatot éli meg, amit a saját anyja (és annak az anyja és nagyanyja és...) is hurcol: önmagát okolja mindenért, magát hibáztatja anyja keserűségéért; idővel elhiszi, hogy van valóság alapja annak, amit anyja rendszeresen a fejéhez vág; azt érzi, hogy ő a felelős az édesanyja összes szenvedéséért, valamennyi áldozatáért, lemondásáért. A kínzó gondolatok, a kétségek egyre erősebbek, és végül ő maga is eljut arra a pontra, ahol anyja, nagyanyja stb. is elvesztette saját hangját: az elvárásoknak való megfelelésért lemond a saját életéről, letér a saját útjáról. Feladja önmagát.

Az önismereti csoportról

Az Integrál Nőiség elmélet során olyan személyiségben gondolkozunk, melyben a nőiség sokszínűen jelenik meg. A csoportfoglalkozáson azonosítjuk, átéljük és a személyiségünk részévé tesszük a Wilber által kidolgozott integrál megközelítési módot, amely két fázisra osztja a fejlődésünket. Az egyik az úgynevezett felnövés, a másik pedig a felébredés. A csoportterápia során a két fázis mellett figyelembe vesszük a wilberi négy alapvető nézőpont mindegyikét, így kapva egész képet önmagunkról. Az általunk vezetett munka során a nőiséggel kapcsolatos minden fontos alapvető elemet figyelembe veszünk és megdolgozunk. Egyik ilyen fontos téma az Anyaseb, a női lét egyik gyökér-fájdalma, az a generációról generációra továbbadott tévhit, hogy mi nők kevesebbet érünk, alacsonyabb rendűek vagyunk. Az anyánkkal való kapcsolatunkban gyökerezik, hiszen tőle függ, kivé válunk. Tőle származik a magunkról és a világról alkotott képünk is.

Milyen nézőpontokkal és témákkal foglalkozunk a csoportban?

Milyen technikákkal dolgozunk?

Azaz mik az önfejlesztés lehetőségei? Dolgozni fogunk a gondolkodásunk átalakításához szükséges leghatékonyabb módszerrel: a kognitív pszichoterápiás technikával, valamint a tudattágítás terápiás lehetőségeivel. Az ember tudása tudat függő. Ha én megváltoztatom a tudatállapotomat és módosult tudatállapotba kerülök, valahol a racionális tudat és az álomtudat között, akkor megváltozik a tudásom és hozzáférhetővé válnak korai emlékek, elfojtott és tünetekben megjelenő problémák. Ezt segíti a tudat tágításának kitűnő technikája: az integrál éberség meditáció.

A szocializációban kialakult sérülésekkel a pszichodráma - mely a Magyar Pszichodráma Egyesületben meghatározott keretek betartásával zajlik - dolgozik.

Az öröklött női transzgenerációs mintázat feldolgozásához a családállítás technikáit alkalmazzuk. Olyan problémák ezek, melyek nem a gyerekkorból eredeztethetőek, hanem az elődök adják át nekünk a tudattalan azonosulás útján. A Női létforma végtelen lehetőséget kínál, azonban megtapasztalni magunkban mindezeket a lehetőségeket akkor tudjuk, ha képessé válunk befogadni azt, amit múltunk szeretne mesélni. Így ébredhetünk az örömünk, gyászaink, félelmeink, ébredésünk mögött megbúvó intuíciónkra, mely a legmagasabb szellemi minőségünk tükröződése.

„A nőiség csoport ötlete, a közösen vezetett pszichodráma csoportok során született meg bennünk. A tapasztalatok szerint az ott felmerült megélések, élmények még mélyebb szintű átdolgozása, azok személyiségbe való integrálása elengedhetetlen. Ezért javaslom, hogy éljetek a lehetőséggel és teljesedjetek ki az annyira fontos nőiségben, az integrál módszer-kombináció segítségével”.

Dr. Daubner Béla András pszichoterapeuta szakorvos, kiképző ajánlásával.

Inspirációként álljon itt néhány ajánlás az első csoport résztvevőitől

  • “Én úgy tanultam, hogy a “ könnyes” imádságok valóra válnak. Amit érzelemmel töltünk meg, azok a fájó események sírás, düh MEGBOCSÁTÁS formájában feloldódnak, átdolgozódnak itt a csoportban Rachel segítségével. Azt hittem, nekem már nincs több könnyem ... mégis olyan mély “bugyrokból” került feloldásra egy-egy mély fájdalom, hogy utána szinte a föld felett lebegve jártam. Szó szerint fel mertem nézni, kiegyenesedve nőiesen …, saját magamat is tudtam tisztelni a megdolgozott fájó emlékek átdolgozásával,“ elengedésével. Mindenkinek tudom ajánlani, hogy merjen szembenézni, feldolgozni múltja fájdalmait, sérelmeit, mert ezáltal “ szabadul” fel a lelke az eddigi “ fájdalmas fogságból”. Mónika (61 é)

  • “Szeretnék újra csatlakozni az októberi új csoporthoz. Most érzem azt, hogy már merek szembenézni a problémáimmal. Ha pedig valami annyira megindul bennem, a csoportban, akkor majd remélem néhány alkalommal egyéni terápiában megoldható lesz, hogy tovább dolgozzunk. Bízom benne, hogy nem fog kelleni. Én úgy érzem a csoport hatékonyabb a fejlődésemben. Köszönöm (Emese 31 é)

  • “Az én sztorim: még friss az érzés. Hogyan érkeztem? Kétségbeesve, elveszve, darabokra hullva. Miért jöttem? Hogy megtudjam ki vagyok és hogy legyen erőm újra talpra állni, összerakni magam mint nő, mint ember. Mit kaptam? … Érzem, hogy újra van hitem Önmagomban, hogy képes vagyok felnőni az életemhez. … Hálát, hogy hallgattam a megérzésemre és Ráchelt választottam... külön öröm számomra, hogy emberként, nőként, anyaként is láttatja magát, így a szaktudása, támogató jelenléte még hitelesebb nekem. Köszönöm Zsuzsa (41 é)

  • “Szeretném itt is megosztani veltek azt, hogy Őszintén, szívből ajánlom... életem kirakós játékában, Roza Zs Rachel és a "csoport" - hugaim, nővéreim, anyáim, nagymamáim - is sokat segítettek, hogy a kósza darabok helyre kerüljenek.... volt, hogy csak "leporoltam" a régi elfeledett darabokat, melyek az új fényben már teljesen mást mutattak meg nekem... A kinti utazásaim is izgalmasak, de a belső utazásom még kalandosabb. A kíváncsiságom, kitartásom legyőzte a félelmemet.... ez az érzés megfizethetetlen. Hála és köszönet minden nőtársamnak és Roza Zs Rachel -nek" (Tünde 43)

    “Én úgy tanultam, hogy a “ könnyes” imádságok valóra válnak. Amit érzelemmel töltünk meg, azok a fájó események sírás, düh MEGBOCSÁTÁS formájában feloldódnak, átdolgozódnak itt a csoportban Rachel segítségével. Azt hittem, nekem már nincs több könnyem ... mégis olyan mély “bugyrokból” került feloldásra egy-egy mély fájdalom, hogy utána szinte a föld felett lebegve jártam. Szó szerint fel mertem nézni, kiegyenesedve nőiesen …, saját magamat is tudtam tisztelni a megdolgozott fájó emlékek átdolgozásával,“ elengedésével. Mindenkinek tudom ajánlani, hogy merjen szembenézni, feldolgozni múltja fájdalmait, sérelmeit, mert ezáltal “ szabadul” fel a lelke az eddigi “ fájdalmas fogságból”. Mónika (61 é)

    “Szeretnék újra csatlakozni az októberi új csoporthoz. Most érzem azt, hogy már merek szembenézni a problémáimmal. Ha pedig valami annyira megindul bennem, a csoportban, akkor majd remélem néhány alkalommal egyéni terápiában megoldható lesz, hogy tovább dolgozzunk. Bízom benne, hogy nem fog kelleni. Én úgy érzem a csoport hatékonyabb a fejlődésemben. Köszönöm (Emese 31 é)

    “Az én sztorim: még friss az érzés. Hogyan érkeztem? Kétségbeesve, elveszve, darabokra hullva. Miért jöttem? Hogy megtudjam ki vagyok és hogy legyen erőm újra talpra állni, összerakni magam mint nő, mint ember. Mit kaptam? … Érzem, hogy újra van hitem Önmagomban, hogy képes vagyok felnőni az életemhez. … Hálát, hogy hallgattam a megérzésemre és Ráchelt választottam... külön öröm számomra, hogy emberként, nőként, anyaként is láttatja magát, így a szaktudása, támogató jelenléte még hitelesebb nekem. Köszönöm Zsuzsa (41 é)

    Részvételi információk

    Az önismereti csoportot vezeti: Róza Ráchel, felnőtt klinikai szakpszichológus, az Integrál Női közösség szakmai vezetője.

    Bemutatkozó alkalomról

    Az új csoport első bemutatkozó és ismerkedő találkozójának célja, hogy a decemberben kezdődő csoportmunka módszereit bemutassa és, hogy a csoporttagok és a vezetők megismerkedjenek. Beszélni fogunk a keretekről, a csoport folyamatáról és az alkalmazott technikáról, amit már ezen a találkozón meg is tapasztalhatsz. Részvétel díjmentes. Amennyiben komolyan gondolod az önismereti csoportmunkán való részvételed, akkor a bemutatkozó találkozó számodra kötelező jellegű. Ezen alkalmon, a személyes tapasztalás után dönthetsz az elköteleződés mellett. Ehhez foglalóval kell biztosítani a részvételedet, melynek összege 20.000,- Ft, amit az utolsó alkalommal írunk jóvá. 

    A teljes körű elköteleződés az első két alkalom után válik véglegessé.

    Induló csoportok

    INK_5 csoport dátumok:

    Első bemutatkozó találkozó: 2022. június 24. 17.00-21.00

    • 2022. december 3-4. 
    • 2023. január 7-8.
    • 2023. február 11-12.
    • 2023. március 11-12.
    • 2023. április 15-16.
    • 2023. máj. 6-7.
    • 2023. június 10-11.
    • 2023. július 1-2.
    • 2023. szeptember 2-3.
    • 2023. szeptember 30-október 01.
    • 2023. október 28-29.
    • 2023. november 25-26.
    • 2023. december 15., 15:00-21:00
    • 2023. december 16-17.

    INK_6 csoport dátumok:

    Első bemutatkozó találkozó: 2023. december 02. 17.00-21.00

    • 2023. január 06., 27. 
    • 2023. február 10., 24.
    • 2023. március 10., 24.
    • 2023. április 14., 28. 
    • 2023. május 05., 26. 
    • 2023. június 30.
    • 2023. július 07.
    • 2023. szeptember 01., 29.
    • 2023. október 06., 27. 
    • 2023. november 10.

    Az önismereti csoportfoglalkozások részvételi díja:
    20.000 Ft/fő/alkalom.

    Új

    Futó csoportok

    INK_3 csoport dátumok:

    A találkozó, ha komolyan gondolod a részvételed, kötelező jellegű. Amennyiben tetszik, amit ott tapasztalsz, és szívesen elkötelezed magad erre a közös fejlődésre, akkor itt foglalóval kell biztosítanod részvételedet, melynek összege 20.000Ft, és az utolsó alkalommal írjuk jóvá.

    • 2021. szeptember 4-5.
    • 2021. október 2-3.
    • 2021. november 6-7.
    • 2021. december 4-5.
    • 2022. január 8-9.
    • 2022. február 5-6.
    • 2022. március 5-6.
    • 2022. április 2-3.
    • 2022. május 7-8.
    • 2022. június 4-5.
    • 2022. szeptember 10-11.
    • 2022. október 15-16.
    • 2022. november 5-6.

    INK_4 csoport dátumok:

    A találkozó, ha komolyan gondolod a részvételed, kötelező jellegű. Amennyiben tetszik, amit ott tapasztalsz, és szívesen elkötelezed magad erre a közös fejlődésre, akkor itt foglalóval kell biztosítanod részvételedet, melynek összege 20.000Ft, és az utolsó alkalommal írjuk jóvá.

    Első bemutatkozó találkozó: 2022. május 27. 17.00-21.00

    • 2022. augusztus 27-28.
    • 2022. szeptember 24-25.
    • 2022. október 29-30.
    • 2022. november 26-27.
    • 2022. december 17-18.
    • 2023. január 28-29.
    • 2023. február 25-26.
    • 2023. március 25-26.
    • 2023. április 22-23.
    • 2023. május 27.-28.
    • 2023. június 16. 15.00-21.00, 17-18. utolsó hétvégi alkalom

    A fenti alkalmak minden esetben: szombat-vasárnap, 9:00-18:00 között.

    Hiányzás esetén kérjük, vegyed figyelembe, hogy a teljes program összesen 10%-a megengedett, azaz egy hétvégi alkalom. Tudnod kell, hogy ebben az esetben is ki kell fizetni az adott alkalom díját.

    Az önismereti csoportfoglalkozások részvételi díja:

    38.000 Ft/fő/hétvégi alkalom.

    Fizetni tudsz a helyszínen készpénzben, minden hétvégi alkalom megkezdésekor. A csoportokat a mindenkori járványügyi rendelkezések figyelembe vételével tartjuk meg. A COVID-tájékoztató ITT olvasható.

    Az önismereti csoportfoglalkozások helyszíne:

    MÁS HANGON 
    Tanácsadó és Pszichoterápiás Központ
    1126 Budapest, Böszörményi út 34/A 
    1. lh. Fsz. 1 ajtó

    Amennyiben még kérdeznél, ezeken az elérhetőségeken megteheted:

    • E-mail

      Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

    Jelentkezés önismereti csoportba

    Ezen az űrlapon jelentkezhetsz a INK_6-os önismereti csoportba. Első bemutatkozó találkozó: 2022. december 02. 17.00-21.00, itt foglalóval kell biztosítanod részvételedet, melynek összege 20.000Ft, és az utolsó alkalommal írjuk jóvá.

    Kérem, adja meg nevét
    Kérem, adja meg e-mail címét
    Kérlek add meg telefonszámodat
    Kérlek írd meg, hogy miért jelentkezel önismereti csoportba.
    Kérjük fogadd el az adatkezelési nyilatkozatunkat.
    Invalid Input
    Pin It

    Segíthetek?

    A terápiás lehetőségekkel kapcsolatos további információkért vagy bejelentkezéshez hívjon vagy írjon

    Segíthetek?

    A terápiás lehetőségekkel kapcsolatos további információkért vagy bejelentkezéshez hívjon vagy írjon